TR

Vakıf Emeklilik, teknolojik yenilikleriyle yarını karşılamaya hazırlanıyor

Yenilikçi ve teknolojik marka algısını giderek güçlendiren Vakıf Emeklilik, müşteri merkezli yaklaşımını da yeni teknolojik imkanlarla sürekli geliştiriyor.

Vakıf Emeklilik, sektöre ilham kaynağı olan uygulama ve projeleriyle sektöründeki dijitalleşme sürecine büyük katkı sağlıyor.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün öncü şirketi Vakıf Emeklilik, sektöründe bir ilk olan Dijital Dönüşüm Müdürlüğü ile teknoloji ve dijitalleşme süreçlerini tek elden yürütüyor. Operasyonel verimliliğini en yeni teknolojik imkânlarla desteklemeyi amaçlayan Vakıf Emeklilik, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik stratejilerini birleştirerek, müşterilerine sunduğu hizmetleri daha kaliteli bir hale getirmeyi hedefliyor. Vakıf Emeklilik dijitalleşme çalışmalarıyla şimdiden yılda 2,4 milyon ağacın kesilmesini önleyerek, sürdürülebilirlik adına örnek bir sonuca imza attı.

Dijitalleşme yolunda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Cenk Torgalöz, müşterilerine sunduğu hizmetleri çeşitlendirmek ve şirketin operasyonel verimliliğini artırmak amacıyla pek çok proje ürettiklerini söyledi. “Özellikle müşteri deneyimini en doğru biçimde desteklemek için teknoloji ve dijitalleşme süreçlerini büyük bir özenle ele almak durumundasınız”diyen Torgalöz, sözlerine şöyle devam etti: “Vakıf Emeklilik olarak teknolojiyi işin içine katarak müşteri deneyimi ve operasyonel verimlilik gibi konularda lider ve yenilikçi bir vizyon belirleyerek sektöründeki ilk dijital dönüşüm müdürlüğünü şirketimiz bünyesine kattık. Bu anlayış ve çalışma metodolojimizin bir sonucu olarak müşterilerimize mobilden ve web ortamından hizmet sağlayarak müşteri hizmet kalitemizi çağın gereksinimlerine uygun bir hale getiriyoruz.”  

Dijital dönüşüm projeleri ile büyük tasarruf sağlandı

Dijital dönüşüm vizyonu ile uzun süredir geleneksel yöntemlerle sağladıkları birçok hizmeti, dijitalleştirerek müşterilerine sundukları deneyimin kalitesini artırdıklarını anlatan Torgalöz, “Operasyonel verimlilik ve sürdürülebilirlik adına son derece önem taşıyan projelerimiz ile yılda 2.4 milyon ağacın kesilmesini önledik ve hızlanan süreçlerle tam 1600 güne denk gelen bir zaman tasarrufu sağladık. Ayrıca manuel süreçlerde oluşabilecek hataları minimuma indirdik.

Lorbi PR Altunizade Mah. Nuhkuyusu Cad., Güllübahçe Sok. Özeller İş Merkezi, No: 17/7 Kat: 3 Üsküdar / İstanbul / Türkiye Lorbi PR
  • Facebook
  • Twitter
  • Flickr
  • Youtube
  • Instagram
  • Linkedin
Lorbi PR
P. +90 216 343 4546 info@lorbi.com
IDA ICCO
Derinev Kurumsal İletişim Danışmanlığı