TR

24 bin minik öğrenciye bulguru sevdirdi

Bulgurun beslenmemizdeki önemini çocuklara anlatarak, Anadolu’nun bulgurlu yemeklerini gelecek kuşaklara taşımayı amaçlayan Duru Bulgur, 2018’de başlattığı “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” sosyal sorumluluk projesi ile bugüne kadar 24 bini aşkın öğrenciye bulgur eğitimi verdi.

 

5-7 yaş arası çocuklara yönelik olarak Mart 2018’de başlatılan “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” projesi kapsamında, bir yılda 979 etkinlik düzenlendi. İstanbul, Ordu, Bursa, Tekirdağ, Manisa, İzmir, Isparta, Uşak, Kocaeli, Konya, Karaman, Adana illerinde gerçekleştirilen eğitimlerde 24 bini aşkın minik öğrenci bulgurlu lezzetleri keşfetti.

 

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, projeye gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Proje, çocuklarımızın bulguru tanıması, sağlıklı beslenme kültürünün genç nesillerce anlaşılması ve kavranması adına son derece değerli. Eğitimlerde bulgurun topraktan sofraya uzanan yolculuğunu aktarırken, çocuklarımıza gastronomi bilinci de kazandırıyoruz.” diye konuştu.

 

“Duru, Bulgur’u Öğreniyor” kitabının yazarı Celal Akbaş’ın katılımıyla, 270 okulda düzenlenen eğitimlerde, üretimden sofraya bulgur üretim süreci, bulgurun oluşumu dramalarla anlatılıyor ve çocukların bulgura dokunarak tanımaları sağlanıyor. Eğlenceli atölye çalışmasında Başbaşı bulgur pişirilerek çocuklara tattırılıyor. Eğitimlerin ardından çocuklara; önlük ve “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” kitabı, ailelerine de “Duru’nun Ailesi Bulguru Öğreniyor” kitabı ile bulgur hediye ediliyor. 

Lorbi PR Altunizade Mah. Nuhkuyusu Cad., Güllübahçe Sok. Özeller İş Merkezi, No: 17/7 Kat: 3 Üsküdar / İstanbul / Türkiye Lorbi PR
  • Facebook
  • Twitter
  • Flickr
  • Youtube
  • Instagram
  • Linkedin
Lorbi PR
P. +90 216 343 4546 info@lorbi.com
IDA ICCO
Derinev Kurumsal İletişim Danışmanlığı